UWAGA !!! DODATKOWE WOLNE TERMINY NA SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 DLA OSÓB 60+ i 70+


W związku z zwiększeniem ilości dostarczanych szczepionek zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 60 lat i starsze do rejestracji na szczepienia przeciwko Covid-19.

 

Zachęcamy do skorzystania z automatycznego formularza zgłoszenia na szczepienie w naszych punktach szczepień. Po otrzymaniu zgłoszenia nasz personel skontaktuje się telefonicznie, na wskazany w formularzu numer telefonu i ustali dogodny termin w jednym z naszych punktów szczepień. Nie ma rejonizacji szczepień. Każda osoba może zarejestrować się w dowolnym punkcie szczepień na terenie całego kraju.


Rodzaj podawanej  szczepionki jest ściśle uzależniony od wieku pacjenta. Nie ma możliwości wyboru i zamiany szczepionki.

- pacjenci w wieku 60 - 69 lat szczepieni będą szczepionką firmy AstraZeneca

- pacjenci w wieku 70 lat i starsi szczepieni będą szczepionką firmy Pfizer


Przychodnia Lekarska Diamed Sp. z o. o. realizuje szczepienia przeciwko Covid-19 w następujących lokalizacjach:

Punkt Szczepień                                                        Punkt Szczepień
Przychodnia Lekarska Diamed Sp. z o. o.                  Przychodnia Lekarska Diamed Sp. z o. o.
30-695 Kraków, ul. Schweitzera 7                               32-020 Wieliczka, Trąbki 430
tel. 12 371 19 00                                                          Tel. 698 688 470

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Poniżej znajdują się inne systemowe sposoby zarejestrowania się na szczepienie przeciwko Covid-19

Zgłoś się przez formularz – zostaniesz sprawniej obsłużony
Choć sposobów na zarejestrowanie się na szczepienie jest kilka, zachęcamy do skorzystania formularza zgłoszeniowego-kliknij.

Dlaczego?
Bo możesz zrobić to już teraz – nie musisz czekać na Twoją kolej rejestracji.
Bo będzie sprawniej i szybciej – po przesłaniu formularza, nie będziesz musiał już nigdzie dzwonić, ani pisać. To my do Ciebie zadzwonimy.

Wypełnienie formularza jest bardzo proste i nie zajmuje dużo czasu. Zostaniesz poproszony o wpisanie kilku podstawowych informacji: m.in. imienia i nazwiska oraz adresu e-mail. Na podany adres otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wystarczy, że klikniesz we wskazanym miejscu. I… to wszystko. Kiedy przyjdzie Twoja kolej na szczepienie, zadzwoni do Ciebie konsultant z infolinii. Podczas rozmowy umówisz się na konkretny i dogodny dla Ciebie termin szczepienia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ-kliknij.

 Jeżeli jest już Twój etap rejestracji, masz 4 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie - jeśli podałeś numer telefonu - otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są TUTAJ - kliknij.

W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje. Mapa Punktów Szczepień -kliknij. 

4. Wyślij SMS

Wyślij SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie.

Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), połączysz się z systemem, który pokieruje Cię krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje Ci najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla Ciebie dogodny, będziesz mógł wybrać inne daty. Po zarejestrowaniu, na dobę przed szczepieniem otrzymasz SMS przypominającego o terminie i miejscu wizyty.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

Sprawdź szczegóły dotyczące rejestracji przez SMS – kliknij.